"Z terrorystami się nie negocjuje". Rozenek o spotkaniu u prezydenta ws. ordynacji wyborczej do PE

Polska

- Nie powinno się grzebać w ordynacji wyborczej, szczególnie, gdy czas do wyborów jest tak krótki i propozycje są tak głupie - stwierdził Andrzej Rozenek, kandydat SLD na prezydenta Warszawy, wyjaśniając w programie "Tak czy Nie" nieobecność tej partii na spotkaniu z prezydentem w sprawie zmian w ordynacji wyborczej do europarlamentu.

- Z terrorystami się nie negocjuje - tak Rozenek wyjaśniał nieobecność Sojuszu Lewicy Demokratycznej na spotkaniu z prezydentem w sprawie zmian w ordynacji wyborczej do europarlamentu. 

 

"Z nimi nie powinno się debatować" 


- Mówi pan o głowie państwa? - dopytywała Agnieszka Gozdyra.


- Mówię o ludziach, którzy łamią konstytucję, łamią demokrację, niszczą prawo w Polsce. Z nimi nie powinno się debatować i dyskutować na temat prawa - argumentował kandydat SLD na prezydenta Warszawy.

 

Zapytany o to, czy ma szacunek dla urzędu prezydenta, odparł, że pytaniem jest, czy prezydent ma szacunek dla urzędu i dla konstytucji. - Prezydent przysięgał strzec konstytucji - przypomniał Rozenek. - Jeśli prezydent konstytucję łamie, to okazuje kompletny brak szacunku dla siebie, dla Polski i dla Polaków - dodał.

 

Jakubiak: SLD odlatuje totalnie, gdzieś w kosmos 

 

- SLD, jak dostało 10 proc., to lewituje. Odlatuje totalnie, gdzieś w kosmos - ocenił wypowiedzi Rozenka poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

 

Dodał, że niepokoi go brutalizacja języka, jakim ostatnio posługuje się SLD. - Nie wiem, jak można zgwałcić konstytucję, czy ją podeptać - przyznał Jakubiak. Zauważył, że w konstytucji zapisano wiele razy zwrot "może" albo "niezwłocznie". - Tak żeście konstytucję napisali - przekonywał.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie