Pobiły się o miejsce do selfie. Do bójki turystek przyłączyli się ich bliscy

Świat
Pobiły się o miejsce do selfie. Do bójki turystek przyłączyli się ich bliscy
Corpo di Polizia di Roma Capitale

19-letnia Holenderka i 44-letnia Amerykanka pokłóciły się o "idealne" miejsce do zrobienia selfie przed fontanną di Trevi w Rzymie. Sprzeczka szybko przerodziła się w bójkę, do której przyłączyli się bliscy obu kobiet. Policjanci nie byli w stanie poradzić sobie z 8-osobową grupą i musieli wezwać pomoc.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór ok. godz. 19:30, tuż po zachodzie słońca. - To właśnie o tej porze tysiące turystów przygotowuje się do zrobienia idealnego zdjęcia XVIII-wiecznej fontanny - informuje "The Guardian".


W tym samym czasie, pod tym samym kątem

 

Według rzymskiej policji, zarówno 19-latka, jak i 44-latka chciały wykonać zdjęcie w tym samym czasie i pod takim samym kątem. Wymiana zdań szybko przerodziła się w walkę wręcz, do której przyłączyły się rodziny kobiet. W sumie w bójce uczestniczyło osiem osób.

 

Sytuację starali opanować się obecni na miejscu carabinieri. Dwóch funkcjonariuszy rozdzieliło walczących, ale niektóre osoby wciąż miały zachowywać się agresywnie. Policjanci wezwali dodatkowy patrol, który pomógł rozładować napięcie.

 

Żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. Za udział w bójce turyści odpowiedzą przed włoskim sądem.

 

Władze Rzymu przyznają, że mają co raz większy problem z utrzymaniem porządku i spokoju koło fontanny di Trevi, masowo odwiedzanej przez turystów. Mnożą się skoki do wody, mimo wysokich kar za te wybryki (nawet do 450 euro).

 

Burmistrz Wiecznego Miasta w maju ubiegłego roku zapowiedziała wprowadzenie zakazu zatrzymywania się przed fontanną.

 

The Guadrdian, polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie