Chciał uratować Jezusa przed ukrzyżowaniem. Bójka podczas przedstawienia pasyjnego

Świat
Chciał uratować Jezusa przed ukrzyżowaniem. Bójka podczas przedstawienia pasyjnego
LiveLeak

Czasami sztuka teatralna może wydać się zbyt realistyczna. Przekonali się o tym brazylijscy aktorzy, który grali w przedstawieniu pasyjnym na scenie w mieście Nova Hartz. Podczas sceny, w której Jezus zostaje przebity włócznią, jeden z widzów wtargnął na podest i uderzył kaskiem motocyklowym aktora grającego rzymskiego żołnierza. Między "zaangażowanym widzem", a obsadą doszło do przepychanek.

Sytuację nagrał jeden z widzów spektaklu. Według świadków, mężczyzna, który wtargnął na scenę, miał krzyczeć "nie pozwolę Jezusowi umrzeć".

 

 

- Mężczyzna wyskoczył z widowni i nikt nie miał pojęcia co zrobi - powiedział g1.globo.com dyrektor ds. planowania w Nova Hartz William da Silva. Jak dodał, spektakl oglądało ponad 1000 osób. Widzowie przez dłuższy czas zastanawiali się, czy wtargnięcie nie jest częścią przedstawienia.

 

Problemy psychiczne, nadużywanie narkotyków

 

Mężczyzna, który przeszkodził w przedstawieniu został szybko unieszkodliwiony przez obsadę. Nikt nie został poważnie ranny, a aktorzy po jakimś czasie postanowili wznowić spektakl. Co więcej, na ani przez chwilę z roli nie wyszedł aktor grający Jezusa - gdy inni próbowali odciągnąć agresywnego widza, on nawet nie zszedł z krzyża.

 

Jeden z aktorów relacjonował, że po unieszkodliwieniu mężczyzna nie wiedział co zrobił, ani gdzie się znajduję. Okazało się, że jest znany lokalnej policji. Według mediów, agresywny widz może mieć problemy psychiczne i nadużywać narkotyków. 

 

Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w sprawie tego incydentu.

 

Daily Mail, g1.globo.com

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie