Akt oskarżenia ws. bójki z udziałem wszechpolaków i działacza KOD. Przed sądem stanie sześć osób

Polska
Akt oskarżenia ws. bójki z udziałem wszechpolaków i działacza KOD. Przed sądem stanie sześć osób
YouTube.com/Oł ek

Akt oskarżenia w sprawie bójki, do której doszło w Radomiu przy okazji ubiegłorocznego marszu KOD zorganizowanego w rocznicę Czerwca’76, trafił do sądu. Prokuratura oskarżyła sześć osób - pięć związanych z Młodzieżą Wszechpolską i jednego działacza Komitetu Obrony Demokracji.

Według prokuratury, sześć osób objętych aktem oskarżenia wzięło udział we wzajemnej bójce. - Mężczyźni poprzez zadawanie ciosów nogami i przewracanie na ziemię narażali się wzajemnie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowanie ciężkiego lub średniego uszczerbku na zdrowiu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

 

Czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Sprawą będzie zajmował się Sąd Rejonowy w Radomiu.

 

24 czerwca 2017 r. grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD zorganizowanej z okazji rocznicy radomskiego Czerwca'76. Wykrzykiwali hasła takie jak m.in. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami.

 

W pewnym momencie doszło do starcia pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie