Petru pyta o wyniki badań prezesa PiS, "ukrywane jak w czasach komunizmu". Ostra odpowiedź Mazurek

Polska
Petru pyta o wyniki badań prezesa PiS, "ukrywane jak w czasach komunizmu". Ostra odpowiedź Mazurek
Polsat News

"Stan zdrowia Kaczyńskiego jest ukrywany podobnie jak w czasach komunizmu przywódców ZSRR" - napisał na Twitterze Ryszard Petru domagając się ujawnienia wyników badań lidera Prawa i Sprawiedliwości. W odpowiedzi na wpis Petru, rzecznika PiS Beata Mazurek napisała, że "jeśli ktokolwiek cokolwiek ukrywał to b. lider Nowoczesnej swój romans i rajd na Maderę".

 

"Jeśli ktokolwiek cokolwiek ukrywał to Ryszard Petru swój romans i rajd na Maderę podczas gdy jego koledzy koczowali w Sejmie. Jeśli Petru szuka osób ukrywających fakty, to niech powie, czy jego koledzy wiedzieli o długach @Nowoczesna i planach założenia nowej inicjatywy politycznej" - napisała w rzecznika PiS w odpowiedzi na Tweeta Ryszarda Petru.

 

 

Członek koła Liberalno-Społeczni w kolejnym wpisie oświadczył: "Oczekiwałbym od władz PiS - tak jak się to dzieje w dojrzałych demokracjach - wyników badań Jarosława Kaczyńskiego". Apelował też do rzeczniczki PiS o "mniej zawiści i więcej spokoju na wakacjach".

 

 

Mazurek w kolejnym wpisie zaznaczyła, że informacje o stanie zdrowia prezesa PiS były podawane zarówno przez lekarzy, jak i samego Kaczyńskiego.

 

"O stanie zdrowia Prezesa PiS informowali lekarze po jego hospitalizacji. Przekazywano kilkakrotnie informacje do mediów o jego stanie zdrowia. W końcu sam Prezes opowiedział w wywiadzie co mu dolega. Jeśli komuś to nie wystarcza i snuje teorie spiskowe to jest to jego problem i nie warto tego komentować" - napisała Mazurek.

 

Kaczyński przebywał pod opieką lekarzy z powodu problemów ze stawami

 

Lider PiS opuścił Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie 8 czerwca po ponad miesięcznym pobycie. WIM informował, że Kaczyński przebywał pod opieką lekarzy z powodu problemów ze stawami w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów. Dyrektor Instytutu prof. Grzegorz Gielerak podawał, że hospitalizacja doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia szefa PiS-u. Zapowiadał, że planowane jest dalsze leczenie, w tym rehabilitacja, w trybie ambulatoryjnym.

 

Pod koniec maja szef MSWiA Joachim Brudziński powiedział, że Jarosław Kaczyński "ma problem z kolanem, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę", a także, że prezes PiS "ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii".

 

PAP, polsatnews.pl

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie