Miał kusić małoletnich pieniędzmi. Policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o pedofilię

Polska
Miał kusić małoletnich pieniędzmi. Policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o pedofilię
Polsat News/zdj.ilustracyjne

Sosnowiccy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut prezentowania dzieciom tzw. innych czynności seksualnych. Mężczyzna miał kusić swe ofiary pieniędzmi.

Informację o zatrzymaniu i aresztowaniu przez sąd podejrzanego przekazała środę sosnowicka policja. Dowodami w sprawie są m.in. zapisy miejskiego monitoringu.

 

Jak podali policjanci, 45-latek z Będzina, który w Sosnowcu wynajmuje mieszkanie, usłyszał zarzut dotyczący prezentowania małoletnim poniżej 15. roku życia wykonania innej czynności seksualnej. Swe ofiary miał kusić trzymanymi w ręku pieniędzmi. Podobnych czynów miał dopuszczać się przez ostatni miesiąc.

 

Policjantów wspomogli strażacy

 

Kiedy policja przyszła zatrzymać mężczyznę, ten zabarykadował się w mieszkaniu. - Jakież było jego zdziwienie, kiedy po chwili policjantom wsparcia udzielili strażacy. Zdesperowany 45-latek wówczas uległ i podporządkował się wydawanym przez mundurowych poleceniom - relacjonowała sosnowiecka policja.

 

Jak poinformowali w komunikacie sosnowieccy policjanci "zabezpieczono także w mieszkaniu mężczyzny broń gazową z amunicją, telefony komórkowe i komputer".

 

Podejrzanemu może grozić kara do trzech lat więzienia.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze