Niemiecki sąd skazał konduktora-pedofila na siedem i pół roku więzienia

Świat
Niemiecki sąd skazał konduktora-pedofila na siedem i pół roku więzienia

Na siedem i pół roku więzienia skazał w poniedziałek sąd na południowym zachodzie Niemiec konduktora, który w latach 2013-2017 ponad 200 razy dopuścił się napaści seksualnych, w tym gwałtów, wobec sześciu chłopców.

Oskarżony, 48-letni mężczyzna z miejscowości na południowym zachodzie kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, złożył wyczerpujące zeznania, dzięki czemu jego ofiary nie musiały zeznawać przed sądem - przekazał rzecznik sądu we Fryburgu Bryzgowijskim.

 

W okresie między czerwcem 2013 roku a październikiem 2017 roku mężczyzna pracując jako konduktor pociągu zaczepiał chłopców w wieku od 12 do 17 lat, w tym - jak podaje regionalny dziennik "Badische Zeitung" - 17-letniego uchodźcę.

 

Według prokuratury oskarżony najpierw budował relację ze swoimi ofiarami, oferując im papierosy i alkohol, a później zapraszał je do swojego domu i żądał od nich seksu w formie "zapłaty". Niektórym wykorzystanym przez siebie chłopcom dawał później pieniądze.

 

Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa - w 2016 roku otrzymał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Ogłoszony w poniedziałek wyrok uwzględniał także tamtą karę.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie