Pijany pchnął nożem menadżerkę pubu. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Polska
Pijany pchnął nożem menadżerkę pubu. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Śląska Policja

Dzielnicowi zatrzymali pijanego mężczyznę, który pchnął nożem w brzuch menadżerkę pubu w Dąbrowie Górniczej (Śląskie). Kobieta była operowana. Aresztowany 37-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa. Atak miał miejsce w ostatnią niedzielę w jednym z pubów w centrum Dąbrowy Górniczej. Pijany mężczyzna, któremu obsługa odmówiła sprzedaży alkoholu w pewnym momencie zaatakował nożem.

Po ugodzeniu 29-letniej kobiety nożem w brzuch, napastnik uciekł. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników i policjantów. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację.

 

Natomiast kilka ulic od pubu, w którym doszło do zdarzenia dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o atak. Jest nim 37-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Policjanci zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu.

 

Po zebraniu materiału dowodowego, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej. Tam usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 37-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie