Zadał żonie 18 ciosów nożem. Akt oskarżenia ws. brutalnego zabójstwa

Polska
Zadał żonie 18 ciosów nożem. Akt oskarżenia ws. brutalnego zabójstwa
Polsat News/zdj.ilustracyjne

- Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Pawłowi W., oskarżonemu o brutalne zabójstwo żony w Niepołomicach - poinformowała w środę prok. Mirosława Kalinowska-Zajdak. Według aktu oskarżenia, mężczyzna zadał żonie 18 ciosów nożem.

Do zabójstwa doszło 31 października ub.r. w jednym z domów w Niepołomicach. Jak informowała małopolska policja, 50-letni wówczas mężczyzna sam zadzwonił na policję i poinformował o zabójstwie żony. W domu znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety z licznymi ranami zadanymi ostrym narzędziem. Mężczyzna był trzeźwy, przewieziono go na przesłuchanie, podczas którego wyjaśnił, że nie miał zamiaru zabójstwa i motywem jego działania była zazdrość.

 

Prokuratura oskarżyła Pawła W., że działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojej żony, stosował wobec niej przemoc fizyczną i zadawał po całym ciele ciosy nożem i twardym narzędziem, w wyniku których ofiara odniosła liczne obrażenia ciała i 18 ran od ciosów nożem. W wyniku tych ran, w tym twarzy, szyi i klatki piersiowej, kobieta zmarła w wyniku wykrwawienia.

 

Jak podawała małopolska policja, w momencie zabójstwa w domu znajdowało się siedmiomiesięczne dziecko, które zostało oddane pod opiekę dziadków. Pod opiekę dziadków trafiła także 9-letnia dziewczynka, przebywająca w czasie tragedii w szkole.

 

Pawłowi W., który pracował kiedyś m.in. jako dziennikarz i jako rzecznik prasowy jednego z klubów sportowych, grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie