Hodowla zwierząt futerkowych utrzymana. Będą ostrzejsze kryteria kontroli ferm

Polska

- Utrzymujemy w Polsce hodowlę zwierząt futerkowych, ale zaostrzone zostaną kryteria kontroli ferm - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

- Doprecyzuję, ja nie wycofuję ustawy z Sejmu, bo ustawa zawiera szereg elementów bardzo pozytywnych - powiedział Ardanowski.

 

- Utrzymanie zwierząt, sprawdzenie, co się dzieje w schroniskach dla zwierząt, na które idą wielkie pieniądze, odpowiedzialność gmin za zwierzęta bezdomne, jakość utrzymania i warunków dla tych zwierząt - od tego nie odstąpię i tutaj będę obrońców zwierząt bardzo wspierał - zapewnił Ardanowski w czwartek w "Sygnałach Dnia".

 

"Problem moralny i etyczny"

 

- Utrzymujemy w Polsce hodowlę zwierząt futerkowych, ale bardzo ostro zaostrzę kryteria kontroli ferm - dodał.

 

Minister rolnictwa zapowiedział równocześnie, że zostanie to poddane certyfikacji, jeśli będzie trzeba międzynarodowej, która sprawi, że zwierzęta będą utrzymywane w warunkach adekwatnych do ich wymagań.

 

Minister pytany o zapisy ustawy dotyczące tzw. uboju rytualnego zaznaczył, że jest to problem moralny i etyczny. Jak mówił, sam jest katolikiem i dla niego opinia Episkopatu jest ważna, ale - dodał - ubój rytualny jest dopuszczalny na świecie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie