19-letnia Polka zabita w Niemczech przez byłego chłopaka. Próbował ją ratować sąsiad

Świat
19-letnia Polka zabita w Niemczech przez byłego chłopaka. Próbował ją ratować sąsiad
Flickr/Dirk Vorderstraße/CC BY 2.0/Zdj. ilustracyjne

22-letni urodzony w Niemczech Turek jest podejrzany o zabicie 19-letniej Polki, swojej byłej dziewczyny. Mężczyzna wcześniej został skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za pobicie i próbę uduszenia dziewczyny. Do dramatu doszło na korytarzu bloku w Neustadt an der Weinstrasse, gdzie od niedawna dziewczyna mieszkała z dzieckiem i nowym partnerem.

Policja została zaalarmowana w poniedziałek ok. godz. 23:00 przez sąsiadów, którzy poinformowali, że na korytarzu bloku słychać krzyki kobiety, która wzywa pomocy.

 

Napastnik ranił też sąsiada


Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zobaczyli zakrwawione zwłoki kobiety, przy których siedział ranny 42-latek. Okazało się, że to jeden z sąsiadów, który próbował pomóc 19-latce. Napastnik zaatakował też jego, poważnie ranił i zbiegł.


Kobieta zmarła na miejscu. Według relacji niemieckich mediów miała otrzymać kilka ciosów nożem.

 

Poszukiwania śmigłowcem


Policja ruszyła w pościg za napastnikiem. W poszukiwaniach uczestniczył również śmigłowiec. Mężczyzna został zatrzymany.


Okazało się, że to 22-letni były chłopak dziewczyny. Para rozstała się przed kilkoma miesiącami. Mężczyzna już wcześniej atakował 19-latkę. Pobił ją i próbował udusić za co w kwietniu został skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

 

welt.de, bild.de

 

prz/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie