24-latek wskoczył do wody po poduszkę, która wypadła z łodzi. Trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny

Polska
24-latek wskoczył do wody po poduszkę, która wypadła z łodzi. Trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Od piątku policjanci, strażacy i przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uczestniczą na Zalewie Sulejowskim (Łódzkie) w akcji poszukiwawczej 24-latka. Mężczyzna wyskoczył do wody z wynajętej żaglówki i zniknął pod powierzchnią akwenu.

Poinformowało o tym w niedzielę biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Zgłoszenie o zdarzeniu policja otrzymała w miniony piątek ok. godz. 17. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna na wysokości Swolszewic Małych wskoczył do wody po poduszkę, która wypadła z łodzi i nie mógł wrócić. Załoga żaglówki chciała podpłynąć, ale w pewnej chwili straciła 24-latka z oczu. Nikt nie miał założonych kamizelek ratunkowych - nie było ich na pokładzie.

 

W akcji bierze udział m.in. śmigłowiec

 

Sprawdzana jest zarówno linia brzegowa, jak i rozległy teren samego zbiornika wodnego. Używany jest sonar oraz policyjny śmigłowiec.

 

Jak informuje policja, od początku roku doszło do pięciu utonięć w województwie łódzkim. Dwie osoby utonęły w marcu, kolejne dwie w maju, jedna w czerwcu 2018 roku. Jednocześnie policja apeluje o więcej wyobraźni podczas wypoczynku nad wodą i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu chociażby z łodzi. Obowiązkowo zakładane powinny być kamizelki ratunkowe.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie