Piła: dwie osoby utonęły w Zalewie Koszyckim

Polska

Dwie osoby utonęły w Zalewie Koszyckim w Pile. Trzecią osobę, która przed północą wypadła z łódki, udało się uratować. Do wypadków nad wodą doszło w sobotę również w Lubelskiem, na Dolnym Śląsku i na Pomorzu.

Funkcjonariusze z Piły w sobotę przed północą otrzymali telefoniczne zgłoszenie o wypadku na Zalewie Koszyckim. 

 

- Jak wstępnie ustalili policjanci, trzy osoby wypłynęły nad jezioro łódką. Kiedy łódka była w pewnej odległości od brzegu – przewróciła się - powiedział Polsat News Jędrzej Panglisz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Osoby, które płynęły łódką, to dwóch mężczyzn i kobieta w wieku 30-41 lat.

 

Byli reanimowani

 

Jeden z mężczyzn wydostał się na brzeg o własnych siłach. - W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy straży pożarnej dwie osoby zostały wyłowione na jeziorze. Pomimo podjętych prób reanimacyjnych niestety te osoby nie żyją - powiedział Panglisz.

 

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pile.

 

W sobotę utonęło w sumie sześć osób

 

Oprócz tragedii w Pile, w sobotę doszło do kilku innych wypadków nad wodą.

 

W Lubelskiem, w powiatach krasnostawskim i ryckim, utopiło się dwóch mężczyzn. Również mężczyźni utonęli w powiecie lubańskim na Dolnym Śląsku i w tczewskim na Pomorzu.

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że od 1 kwietnia w kraju doszło już do 185 takich wypadków. 

 

 

RCB zaapelowało w niedzielę na Twitterze o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą. Przypomniało m.in., że należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych i stosować się do poleceń ratowników. Do wody nie powinno się wchodzić bezpośrednio po posiłku ani po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających.

 

Polsat News, PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie