Pożar centrum handlowego w Rosji. Ogień może się rozprzestrzenić

Świat
Pożar centrum handlowego w Rosji. Ogień może się rozprzestrzenić
zdj. ilustracyjne/government.ru

Na terenie centrum handlowego w Krasnodarze na zachodzie Rosji wybuchł we wtorek po południu pożar. Ogień rozprzestrzenił się na tysiąc metrów kwadratowych - poinformowały miejscowe służby do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

- Powierzchnia pożaru wynosi obecnie tysiąc metrów kwadratowych - podały służby cytowane przez agencję TASS.

 

Źródła agencji Interfax informują, że płoną magazyny centrum handlowego. Z ogniem walczy ok. stu strażaków.

 

Służby twierdzą, że istnieje możliwość rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie budynki. Ze wstępnych danych resortu do spraw sytuacji nadzwyczajnych wynika, że w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

 

Ogromny pożar w Kemerowie

 

W marcu w pożarze w centrum handlowo-rozrywkowym w Kemerowie na Syberii Zachodniej zginęły 64 osoby, w tym 41 dzieci. Po pożarze ujawniono liczne naruszenia, nie tylko w systemach zapobiegania zwarciom instalacji elektrycznej i uruchamiania automatycznego gaszenia ognia, ale i w sygnalizacji alarmowej i działaniu wyjść ewakuacyjnych, które były zamknięte.

 

Naruszenia ujawniono też w trybie oddawania budynku do eksploatacji. Okazało się także, że obiekt nie przechodził w ostatnich latach odpowiednich kontroli.

 

Osiem osób w areszcie po tragedii

 

W areszcie znalazło się osiem osób. Gubernator obwodu kemerowskiego Aman Tulejew podał się do dymisji, niemniej później przeszedł na stanowisko przewodniczącego regionalnego zgromadzenia ustawodawczego.

 

Po pożarze w Kemerowie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych skontrolowało tego rodzaju obiekty w całej Rosji. W kwietniu resort poinformował, że w połowie skontrolowanych obiektów ujawniono naruszenia przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie