"SE": Jarosław Kaczyński wraca do szpitala. Czeka go kolejna operacja

Polska
"SE": Jarosław Kaczyński wraca do szpitala. Czeka go kolejna operacja
Polsat News

To nie koniec problemów zdrowotnych prezesa PiS. Jeszcze latem ma go czekać operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego - poinformował "Super Express". - Ta operacja mogłaby zostać przeprowadzona dużo wcześniej, gdyby nie stan zapalny w kolanie i infekcja bakteryjna - zaznaczył w rozmowie z dziennikiem jeden z polityków PiS

Prezes PiS przez ponad miesiąc przebywał w stołecznym Wojskowym Instytucie Medycznym w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów.

 

Gdy na początku czerwca opuścił placówkę, szpital poinformował w komunikacie, że "szybko podjęta interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego".

 

Według "SE", Jarosław Kaczyński niebawem wróci do szpitala przy ul. Szaserów. Czekać ma go tam operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Po zabiegu prezes PiS musiałby się poddać żmudnej rehabilitacji.

 

"Prezes był w dobrej formie"

 

Mimo chorego kolana, rehabilitacji i zwolnienia lekarskiego, Kaczyński pojawił się w środę rano w Sejmie. Na krótkim posiedzeniu klubu wyjaśniał posłom PiS błyskawiczne tempo prac nad nowelizacją ustawy o IPN.

 

- Posiedzenie trwało ok. 20 minut. Prezes był w dobrej formie. Trochę żartował. Ale skupił się na korekcie w ustawie o IPN. Mówił, że jest potrzeba jej dokonania i to dla wszystkich posłów nie będzie przyjemne, ale musi zostać przeforsowane - mówi dziennikowi jeden z posłów uczestniczących w spotkaniu.

 

"Nie chciał się afiszować z chorym kolanem"

 

Prezes PiS nie pojawił się jednak na sali plenarnej, gdzie parlamentarzyści w błyskawicznym trybie procedowali nowelę ustawy. 

 

- Nie chciał okazywać słabości pośród swoich posłów, ale i opozycji, bo porusza się o kuli. Nie chciał zbytnio się afiszować z chorym kolanem na sali obrad, więc zaraz po posiedzeniu klubu odjechał do siedziby PiS - mówi inny z polityków.

 

se.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie