"To jest terror". Francuscy rzeźnicy chcą od rządu ochrony przed weganami

Świat
"To jest terror". Francuscy rzeźnicy chcą od rządu ochrony przed weganami
Pixabay.com/secomp/Zdj. ilustracyjne

Rzeźnicy we Francji wystosowali pismo do francuskiego ministra spraw wewnętrznych Gerarda Collomba z prośbą o ochronę przed przemocą i zastraszaniem ze strony agresywnych grup wegańskich, które chcą "narzucić swój styl życia ogromnej większości ludzi".

Agencja AFP dotarła do listu, który w zeszłym tygodniu został wysłany do ministra przez szefa związku rzeźników (CFBCT) Jeana-Francoisa Guiharda reprezentującego interesy 18 tysięcy przedsiębiorstw na terenie całej Francji.

 

"Liczymy na wasze służby i wsparcie całego rządu, aby przemoc fizyczna, werbalna i moralna ustała tak szybko jak to tylko możliwe" - napisał w liście szef CFBCT.

 

"To jest terror, który ci ludzie starają się zasiać, aby sprawić, że zniknie cała część kultury francuskiej" - dodał.

 

"Chęć narzucenia ideologii"

 

Jak odnotowuje AFP, w kwietniu kilka sklepów mięsnych zostało zdewastowanych i spryskanych fałszywą krwią w regionie Hauts-de-France, położonym na północy Francji. Według CFBCT do podobnych incydentów dochodziło również w Oksytanii, na południu Francji.

 

Grupa rzeźników oskarżyła wegan o "chęć narzucenia ogromnej większości ludzi ich stylu życia, a nawet ideologii".

 

Wegetarianie i weganie stanowią zaledwie kilka procent ludności Francji. Badanie przeprowadzone w 2016 roku wykazało, że 3 proc. Francuzów to wegetarianie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie