Spotkanie premierów Polski i Macedonii. "Widać, że jesteśmy sojusznikami"

Polska
Spotkanie premierów Polski i Macedonii. "Widać, że jesteśmy sojusznikami"
PAP/Jacek Turczyk

- Polska pomaga Macedonii w tym, co robi w zakresie migracji; armie obu krajów współpracują w Afganistanie; widać, że jesteśmy sojusznikami w bardzo wielu wymiarach - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem macedońskiego rządu Zoranem Zaewem.

Morawiecki zwracał uwagę podczas czwartkowej konferencji prasowej na rolę Macedonii w rozwiązywaniu problemu związanego z napływem uchodźców do Europy. - To, co Macedonia (...) robi w zakresie migracji, w zakresie uchodźców, jest bardzo ważne - podkreślił.

 

Przypomniał, że Polska wysłała do tego kraju funkcjonariuszy polskiej straży granicznej, by pomóc w rozwiązaniu tej kwestii.

 

"Wielki projekt Via Carpatia"

 

Jak relacjonował Morawiecki, rozmowa z szefem macedońskiego rządu dotyczyła też konieczności rozwijania infrastruktury między krajami Trójmorza. - Wspomniałem panu premierowi (Macedonii) o Via Carpatia, o naszym wielkim projekcie infrastrukturalnym w kontekście Trójmorza, w kontekście połączenia Europy Północnej z Południową, co z całą pewnością wesprze wymianę gospodarczą, wymianę handlową, inwestycje w naszym regionie - mówił polski premier.

 

Ocenił, że połączenia komunikacyjne są bardzo ważne dla rozwijania obustronnych relacji.

 

Szef rządu podkreślił też, że armie obu krajów "blisko współpracują" ze sobą w Afganistanie. - Widać, że już jesteśmy sojusznikami w bardzo wielu wymiarach - oświadczył.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie