Gwiazda Instagrama zatrzymana na granicy z Polską. Miała gram marihuany. Grozi jej 7 lat więzienia

Świat
Gwiazda Instagrama zatrzymana na granicy z Polską. Miała gram marihuany. Grozi jej 7 lat więzienia
Instagram/mary_khrest

Wyjeżdżającą z Polski obywatelkę Rosji zatrzymali białoruscy celnicy. Przy 26-letniej modelce znaleziono nieco ponad gram marihuany. Została zatrzymana 5 maja, ale służby poinformowały o tym dopiero teraz.

Rosjanka podróżowała na Białoruś z Wilna przez Warszawę jako pasażerka samochodu osobowego. Potwierdzają to zdjęcia zamieszczone przez Marię Chriestinę na Instagramie, gdzie jest niezwykle popularna.

 

Rosjanka występująca pod nickiem mary_krest znana jest jako modelka, stylistka i wizażystka. Ostatnie jej zdjęcia z tego serwisu społecznościowego pochodzą właśnie z piątego maja - dnia zatrzymania.

 

- Zgodnie z ustaleniami, 26-letnia obywatelka Rosji nabyła na terytorium Unii Europejskiej niebezpieczny środek narkotyczny - marihuanę o masie co najmniej 1,14 grama i ukryła go w bagażu podręcznym - poinformowali przedstawiciele Komitetu Śledczego Białorusi z Brześcia.

 

 

Substancje narkotyczne w moczu i krwi


W rzeczach zatrzymanej znaleziono ponadto "wyroby w opakowaniach, na których widoczny był logotyp marihuany", a wyniki badań wykazały zawartość substancji narkotycznych w jej moczu i krwi.


Rosjankę czeka sprawa karna na Białorusi  za "nielegalne przewożenie przez granicę środków narkotycznych". Grozi jej nawet do 7 lat więzienia.

 

kp.ru, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie