70 kg kokainy w koszulkach reprezentacji Kolumbii

Świat
70 kg kokainy w koszulkach reprezentacji Kolumbii
PAP/EPA/COLOMBIAN POLICE

Celnicy na lotnisku w Bogocie odkryli przemyt kokainy w koszulkach sportowych, takich samych jak te, w których na mundialu gra reprezentacja Kolumbii. Koszulki nasączono narkotykiem. W sumie przejęto 70 kg kokainy o wartości 2,8 mln funtów (14 mln zł).

Narkotyki wykryto w przesyłce liczącej czternaście kompletów strojów reprezentacji Los Cafeteros. Nadano ją w kolumbijskim mieście Barranquilla, a miała trafić do holenderskiego Groningen.

 

"To było dla nas bardzo przykre odkrycie"


Wstępne sprawdzenie przesyłki nie wykazało żadnych podejrzanych substancji, ale celnicy postanowili przeprowadzić dokładne testy.

 

Ich wątpliwości wzbudziła waga paczek, wyższa o ok. 15 proc. od podobnych przesyłek ze strojami piłkarskimi. Okazało się, że czujność celników była zasadna, wszystkie koszulki zostały zaimpregnowane chlorowodorkiem kokainy.

 

- To było dla nas bardzo przykre odkrycie, że koszulki, które budzą tak wiele radości w kraju, który żyje mistrzostwami świata, wykorzystuje się do przemytu kokainy - powiedział Wilson Liza Ramirez, dowódca oddziału zwalczaniem narkotyków na lotnisku El Dorado.

 

"Wykorzystują piłkarską gorączkę"

 

Szef oddziału antynarkotykowego zauważył, że handlarze narkotyków co chwilę zmieniają metody przemytu i sięgają po różne rozwiązania, które mają odwrócić uwagę służb.

 

- Tym razem wykorzystują piłkarską gorączkę, wykorzystują pasję kibiców naszej drużyny narodowej - gorzko przyznał Ramirez.

 

Kolumbia, po przegraniu pierwszego meczu mundialu z Japonią 1:2, następne spotkanie grupy H rozegra w niedzielę w Kazaniu z Polską.

 

Daily Mirrror, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie