Dywan na podłodze busa, a na nim sofa. Tak podróżowali nad morze Ukraińcy

Polska
Dywan na podłodze busa, a na nim sofa. Tak podróżowali nad morze Ukraińcy
WITD Gorzów Wlkp.

Busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych zatrzymała straż graniczna na trasie S3 koło Sulechowa (Lubuskie). Okazało się, że w przestrzeni bagażowej rozłożony był dywan, na którym stała sofa. Na niej siedziało dwóch młodych mężczyzn. Dookoła były torby podróżne i artykuły spożywcze. Kierowca tłumaczył, że jedzie nad morze.

Kierowca został zatrzymany do kontroli w poniedziałek w ramach wspólnej akcji Inspekcji Transportu Drogowego z Zielonej Góry, policji i Straży Granicznej prowadzonej na trasie S3.

 

Mandat i zakaz jazdy

 

Pogranicznicy poprosili kierowcę busa o otwarcie drzwi do przestrzeni ładunkowej pojazdu. Zobaczyli tam rozłożony dywan, na którym tała niebieska sofa. Na niej siedziało dwóch młodych obywateli Ukrainy.

 

Dookoła znajdowały się bagaże i artykuły spożywcze. Nic nie było zabezpieczone. Kierowca przyznał jedynie, że w taki sposób podróżują nad morze.

 

Policjanci ukarali go mandatem i zakazali dalszej jazdy.

 

Leżeli ściśnięci w bagażniku

 

Znacznie mniej wygodnie podróżowali busem obywatele Ukrainy we Wrocławiu. Pojazdem przystosowanym do przewozu maksymalnie 9 osób, jechało 12 mężczyzn. Trzech z nich leżało ściśniętych w bagażniku auta.

 

Próbowali tłumaczyć policjantom, że wracają do domu, a mają tylko jeden środek transportu. 

 

Kierowca stracił prawo jazdy, a pozostałe osoby zostały ukarane mandatami za niestosowanie się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

 

polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie