Niepełnosprawni w Sopocie mogą kąpać się w morzu. Umożliwi to przeznaczony dla nich wózek-amfibia

Polska
Niepełnosprawni w Sopocie mogą kąpać się w morzu. Umożliwi to  przeznaczony dla nich wózek-amfibia
Polsat News

Na sopockiej plaży zaprezentowano w poniedziałek wózek-amfibię, dzięki któremu osoby z ograniczeniami ruchowymi będą mogły skorzystać z kąpieli morskich. Amfibia jest dostępna na plaży w Sopocie przy wejściu nr 23 obok mola.

- Woda nie jest zimna. Czy się bałam? Nie, tak naprawdę wcześniej zrobiliśmy próbę, więc teraz wiedziałam, że będzie fajnie. Najlepsze było bujanie. Wielka frajda - powiedziała Radiu Gdańsk Klaudia, która testowała możliwości amfibii.

 

- Zaprosiłam znajomych, myślę, że też skorzystają - dodała niepełnosprawna.

 


Kolejne spośród osób sprawdzających możliwości wózka kąpielowego podkreślały, że to bardzo dobry pomysł. Poruszający się na wózkach podkreślili, również to, że zbudowano pomost od alejek aż do brzegu, co ułatwia im wjechanie do wody.

 

 

"Ludzie na wózkach to pełnoprawni mieszkańcy Sopotu"

 

- Ludzie poruszający się na wózkach to pełnoprawni mieszkańcy Sopotu, tacy jak my wszyscy. Mają prawo korzystać z kąpieli w morzu. Łamiemy kolejne bariery. To chyba jest najważniejsze - powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

 

Z amfibii można korzystać za darmo codziennie w godzinach od 10 do 16. Z uwagi na komfort użytkowników ratownicy zalecają wcześniejszą rezerwację telefoniczną - dzwonić należy pod nr: 609 680 820 lub 58 550 12 15.

 

Radio Gdańsk, polsatnews.pl

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze