Miał zwabić, upić i zgwałcić nastolatkę. Grozi mu 12 lat więzienia

Polska
Miał zwabić, upić i zgwałcić nastolatkę. Grozi mu 12 lat więzienia
KPP Będzin

Będziński sąd aresztował 26-latka, który jest podejrzany o to, że przed kilkoma dniami razem ze swoją partnerką zwabił do domu, a później upił i zgwałcił nastoletnią znajomą. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia. Partnerka sprawcy gwałtu także usłyszała zarzuty.

O zatrzymaniu i aresztowaniu podejrzanego poinformował w piątek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie podkomisarz Paweł Łotocki.

 

- Podejrzani i pokrzywdzona znają się. 26-latek i jego o cztery lata starsza partnerka życiowa pod pretekstem wyjaśnienia nieporozumień zwabili młodą dziewczynę do mieszkania w centrum miasta. Była ona częstowana przez parę alkoholem, który po pewnym czasie doprowadził ofiarę do utraty świadomości. Wykorzystując stan odurzenia alkoholem doszło do zgwałcenia nastolatki przez 26-latka - relacjonował podkom. Łotocki.

 

Zgwałcona dziewczyna opowiedziała o wszystkim policjantom. Niedługo później zatrzymali oni dwoje podejrzanych. Mężczyzna został aresztowany, jego partnerka pozostaje na wolności.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie