Porwał, torturował i wielokrotnie zgwałcił kobietę. Na jego posesji odnaleziono zwłoki trzech osób

Świat
Porwał, torturował i wielokrotnie zgwałcił kobietę. Na jego posesji odnaleziono zwłoki trzech osób
Flickr/Raymond Wambsgans/CC BY-SA 2.0

Policjanci odkryli trzy ciała na posesji Stewarta Weldona w Springfield w stanie Massachusetts (USA). Mężczyzna kilka dni wcześniej został aresztowany za porwanie kobiety, torturowanie jej i wielokrotne zgwałcenie.

Zwłoki znajdowały się w budynku oraz na terenie działki, na której znajduje się budynek. Policja nie ujawnia płci, wieku ani innych szczegółów dotyczących odnalezionych ciał. Służby podkreślają, że prowadzone jest intensywne śledztwo, które wymaga zachowania tajemnicy, dlatego nie udzielają wielu informacji.

 

Policjanci weszli do domu, w którym mieszkał mężczyzna po "uzyskaniu wiarygodnych informacji" na temat tego, co może się w nim znajdować.

 

Na początku policja informowała o dwóch odnalezionych na posesji ciałach.

 

 

"On chciał mnie zabić"

 

Stewart Weldon wpadł w ręce policji w niedzielę. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli pojazd, którym kierował mężczyzna, ze względu na stłuczone tylne światło. Weldon zaczął uciekać. Kiedy policjanci złapali go, doszło do szarpaniny. W kieszeniach miał dwa noże.

 

W samochodzie siedziała kobieta, która powiedziała, że została porwania i była przetrzymywana przez mężczyznę przez blisko miesiąc. Dziękowała policjantom, że uratowali jej życie mówiąc: "On chciał mnie zabić".

 

W szpitalu stwierdzono wiele urazów na ciele kobiety - pękniętą szczękę, rany kłute i ślady po uderzeniu tępym przedmiotem. Kobieta zeznała, że mężczyzna uderzał ją młotkiem, kiedy się denerwował. Prokurator podał, że napastnik i jego ofiara znali się, nie ujawnił jednak charakteru tej znajomości.

 

Usłyszał zarzuty

 

Weldon został postawiony we wtorek przed Sądem Rejonowym w Springfield pod zarzutem porwania i wielokrotnego zgwałcenia kobiety, noszenia niebezpiecznej broni i stawiania oporu podczas aresztowania.

 

Weldon nie przyznał się do stawianych zarzutów. Sąd początkowo wyznaczył kaucję w wysokości miliona dolarów, ale później zmienił swoją decyzję. Mężczyzna nadal przebywa w więzieniu.

 

Mężczyzna nie został jeszcze oskarżony w związku z odkryciem ciał na posesji.

 

CNN, Boston25News

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie