Trzaskowski: ustawa reprywatyzacyjna jest niezbędna

Polska

- Uważam, że przede wszystkim trzeba pomóc wszystkim lokatorom, którzy ucierpieli. Jeżeli chcemy ten problem rozwiązać naprawdę, to musi być ustawa reprywatyzacyjna - mówił w programie "Wydarzenia i Opinie" kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski. Polityk PO dodał jednak, że według niego, kampania w Warszawie nie będzie toczyła się tylko i wyłącznie wokół reprywatyzacji.

- Ja uważam przede wszystkim, że Patryk Jaki i Jan Śpiewak mylą się, jeżeli myślą, że kampania będzie się toczyła tylko i wyłącznie wokół tego jednego tematu. Jak ona się zacznie, za te 2 czy 3 miesiące, będziemy przede wszystkim, tak jak teraz, rozmawiali o przyszłości, a nie o tym, co było – powiedział Trzaskowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk.

 

Dodał, że "przede wszystkim trzeba pomóc wszystkim lokatorom, którzy ucierpieli". - Jeżeli chcemy ten problem rozwiązać naprawdę, to musi być ustawa reprywatyzacyjna, którą Patryk Jaki zapowiedział, ale niestety jej nie ma. W związku z tym wiarygodność Patryka Jakiego będzie bliska zeru, jeżeli on będzie o tym temacie mówił, a nie będzie w stanie wywiązać się z obietnicy, którą złożył – podkreślił Trzaskowski.

 

"Wiedziałem, że trudno będzie się porozumieć ze Śpiewakiem i z Partią Razem"

 

Polityk PO podkreślił, iż wiadomo było, że kandydatów na prezydenta stolicy będzie więcej niż dwóch, "bo to bardzo prestiżowy wyścig". Trzaskowski odniósł się w ten sposób do porozumienia środowisk lewicowych w sprawie wspólnych list. Wkrótce Zieloni, Partia Razem i ruchy miejskie mają podać nazwisko swojego kandydata na prezydenta Warszawy. 

 

- Na razie mamy porozumienie programowe, a jednak w ostatniej chwili wycofali się, ci którzy pojawili się na konferencji, z jednoznacznego poparcia Jana Śpiewaka, więc zobaczymy jak to się potoczy - powiedział Trzaskowski.

 

- Wiedziałem od początku, że trudno będzie się porozumieć z samym Janem Śpiewakiem i z Partią Razem. Natomiast, jeżeli chodzi o Barbarę Nowacką, to rozmowy trwają. Dzisiaj z resztą Barbara Nowacka jasno mówiła, że jeszcze nie było porozumienia, co do samej kandydatury. Zobaczymy jak to się potoczy, zobaczymy też jak się potoczą rozmowy z SLD, bo przecież może być jeszcze kandydat kolejnej partii lewicowej - dodał polityk PO.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie