Dziś ostateczna decyzja ws. wyjazdu Glika na mundial. Lekarze AS Monaco dają mu zielone światło

Polska

Po konsultacji z lekarzem kadry we wtorek ma zapaść decyzja, czy Kamil Glik poleci w środę z reprezentacją na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. Piłkarz ma dołączyć do biało-czerwonych na zgrupowaniu w Warszawie. Przez ostatnich kilka dni Glik, na prośbę swojego klubu, przechodził badania w Nicei (Francja). Po nich lekarze AS Monaco dali mu zielone światło na wyjazd.

Decyzja zapadnie po konsultacji z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim i ma zostać ogłoszona jeszcze we wtorek przez meczem z Litwą, który zaplanowano na godz. 18:00.

 

Glik doznał urazu barku podczas jednego z ostatnich treningów reprezentacji w Arłamowie. Lekarz reprezentacji Polski poinformował wtedy, że u piłkarza doszło do zerwania więzozrostu barkowo-obojczykowego. Zaraz po kontuzji sytuacja była tak poważna, że prezes PZPN Zbigniew Boniek był pewien, że mundial Polska rozegra bez Glika.

 

 

Po prześwietleniu w Przemyślu piłkarz udał się do Nicei (Francja) na szczegółowe badania do profesora Pascala Boileau, przebadał go też lekarz jego klubu AS Monaco.

 

Mimo kontuzji Glik znalazł się na przesłanej do FIFA, a później oficjalnie ogłoszonej, 23-osobowej kadrze biało-czerwonych na mistrzostwa świata w Rosji.

 

Zawodnik już w niedzielę zamieścił na swoim profilu na Facebooku nagranie z badania w Nicei. Widać na nim, że lewe ramię piłkarza funkcjonuje dobrze.

 

 

Media sportowe piszą, że Glik ma "wysoki próg bólu" i dobrze funkcjonuje z kontuzją. Zamiast 6 tygodni pauzy, powrót do pełnej dyspozycji ma się znacznie skrócić. Na zdjęciu, które piłkarz zamieścił w poniedziałek wieczorem widać, że oba ramiona piłkarza pracują prawidłowo. Nie znaczy to jednak, że po kontuzji nie ma śladu.

 

 

We wtorek polscy piłkarze zmierzą się w towarzyskim meczu w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Adama Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

 

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

 

polsatnews, Polsat News, PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie