Pod Opolem miał składować dziesiątki tysięcy litrów trujących chemikaliów. Został zatrzymany

Polska
Pod Opolem miał składować dziesiątki tysięcy litrów trujących chemikaliów. Został zatrzymany
KMP w Opolu

Policja zatrzymała 35-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który jest podejrzany o nielegalne składowanie trujących odpadów chemicznych w Dąbrowie pod Opolem.

W czwartek policję poinformowano o znalezieniu w magazynach pod Opolem beczek z nieznaną substancją. Na miejsce wezwano specjalistyczne jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy odkryli nieoznakowane zbiorniki o łącznej pojemności około 50 tysięcy litrów, zawierające m.in. silne kwasy z domieszką chloru. Ustalono, że zbiorniki przywiózł na miejsce przedsiębiorca, który wynajął halę od jej właściciela. Wstępnie koszt wywiezienia i utylizacji trucizn oszacowano na 150 tysięcy złotych.

 

W czasie, gdy strażacy prowadzili akcję ratunkową, policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Opolu rozpoczęli poszukiwania właściciela chemikaliów. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, funkcjonariusze zatrzymali już 35-latka, któremu przedstawiono zarzut składowania substancji mogących stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Wobec podejrzanego sąd zastosował sankcję w postaci 2 miesięcy aresztu tymczasowego.

 

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie