Królowa Elżbieta II przeszła operację. To dlatego nosiła okulary

Świat
Królowa Elżbieta II przeszła operację. To dlatego nosiła okulary
PAP/EPA/STR

Brytyjska królowa Elżbieta II w maju przeszła operację usunięcia zaćmy - poinformował w piątek Pałac Buckingham. Według mediów, zabieg odbył się przed ślubem księcia Harry'ego i Meghan Markle. Był trzymany w ścisłej tajemnicy.

W piątek do mediów dotarła informacja, że królowa Elżbieta II trafiła w maju do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie. Informację potwierdził później Pałac Buckingham. - Mogę potwierdzić, że królowa w zeszłym miesiącu pomyślnie przeszła krótki zabieg leczenia zaćmy - poinformował rzecznik.

 

Królowa była w szpitalu traktowana jak zwykła pacjentka - podało BBC.

 

Jak zauważa agencja Press Association, 92-letnia królowa podczas ostatnich wydarzeń nosiła okulary przeciwsłoneczne. Mimo przejścia zabiegu Elżbieta II nie odwołała żadnego ze swoich obowiązków.

 

Najczęściej wykonywany zabieg


Zaćma to mętne plamy na soczewce oka, które mogą powodować niewyraźne widzenie a nawet ślepotę. Operacja jej usunięcia jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w Wielkiej Brytanii.


Procedura trwa od 30 do 45 minut. By powrócić po niej do zdrowia potrzeba od czterech do sześciu tygodni.

 

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym obecnie monarchą na świecie i najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Na tronie zasiada od 1952 roku.

 

BBC News

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie