Królowa Elżbieta II spotkała się z matką Meghan Markle

Świat
Królowa Elżbieta II spotkała się z matką Meghan Markle
PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Brytyjska królowa Elżbieta II i książę Filip spotkali się w piątek z Dorią Ragland, matką amerykańskiej aktorki Meghan Markle, która nazajutrz na Zamku w Windsorze poślubi księcia Harry'ego - poinformował Pałac Buckingham.

Rzecznik Pałacu sprecyzował, że brytyjska monarchini z mężem spotkali się z Ragland oraz z narzeczonymi Harrym i Meghan w piątek po południu.

 

Ślub z udziałem 600 zaproszonych gości odbędzie się w sobotę w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, o wiele mniejszej od Opactwa Westminsterskiego, w którym w 2011 roku starszy brat Harry'ego, książę William brał ślub z Kate Middleton w obecności licznie przybyłych przywódców państw.

 

Na ślubie księcia Harry'ego nie będzie raczej polityków i światowych przywódców, lecz osoby utrzymujące bezpośrednie kontakty z narzeczonymi.

 

Jest mało prawdopodobne, by książę Harry zasiadł w przyszłości na tronie. Harry jest szósty w linii sukcesji - po swoim ojcu księciu Karolu, swoim bracie Williamie i jego dzieciach: George'u, Charlotte i niedawno narodzonym Louisie.


Przygotowania i ślub transmitować będą Polsat News i polsatnews.pl. Wydanie specjalne rozpocznie się o 12:00.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!