2 mln zł nagród w Kancelarii Prezydenta w 2017 r.

Polska
2 mln zł nagród w Kancelarii Prezydenta w 2017 r.
Polsat News

Nagrody w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy wyniosły w ubiegłym roku 2 miliony złotych netto - podało RMF FM. Ponad 1,7 mln zł otrzymali pracownicy kancelarii, ale po kilkadziesiąt tysięcy zł dostali też wszyscy ministrowie z kierownictwa kancelarii. W ubiegłym roku na premie przeznaczono 1,5 mln zł.

Najwyższą nagrodę dostał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski - 41 tys. złotych netto.


38 tys. zł otrzymał minister Paweł Mucha, a 33 tys. Wojciech Kolarski. Ponad 31 tys. zł nagrody dostali Halina Szymańska, Adam Kwiatkowski i Andrzej Dera.

 

Nagrodzony został także rzecznik prezydenta. Krzysztofowi Łapińskiemu wypłacono 22 916,66. O wysokości swojej nagrody Łapiński mówił w lutym w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News.

 

Małgorzata Sadurska, która pełniła funkcję szefowej kancelarii prezydenta do czerwca 2017 r., za ubiegły rok dostała 11 845 zł.


W sumie na nagrody dla szefostwa kancelarii przeznaczono 270 tys. zł.

 

Prezydent bez dodatków


Według informacji przekazanych dziennikarzowi RMF FM, prezydent Andrzej Duda nie otrzymał żadnych dodatków do pensji.


"Poza świadczeniami wynikającymi z ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, Panu Prezydentowi nie zostały wypłacone inne składniki wynagrodzenia. W styczniu 2017 wzrosło wynagrodzenie prezydenta w związku ze zmianą kwoty bazowej, od której nalicza się uposażenie głowy państwa" - oświadczyła kancelaria.


Kancelaria zaznaczyła, że nagrodzeni pracownicy nie będą musieli zwracać nagród.

 

Z raportu otwarcia przygotowanego przez Kancelarię Prezydenta, po objęciu stanowiska przez Andrzeja Dudę wynika, że 6 sierpnia 2015 roku w kancelarii zatrudniano na etatach 328. W tym samym raporcie wskazano, że   1 490 150 zł.

 

Liczba pracowników, którzy otrzymali nagrody - w okresie maj-sierpień - w okresie maj-sierpień - 328 pracowników otrzymało nagrody na łączną kwotę 1 490 150 zł.

 

rmf24.pl, polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie