"Lubię Jana Śpiewaka, ale jestem zwolennikiem pluralizmu". Kukiz o wyborach na prezydenta Warszawy

Polska

- Jestem zwolennikiem pluralizmu - powiedział w poniedziałek w programie "Graffiti" w Polsat NEws lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz, pytany o to, kogo ruch wystawi w wyborach na prezydenta Warszawy. Przyznał jednak, że on sam "lubi" lidera stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka.

Śpiewak już kilka tygodni temu wyraził chęć startu w wyborach na prezydenta Warszawy; jego poparcie rozważają m.in. Partia Razem oraz Kukiz'15.

 

W tym kontekście lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz został zapytany w poniedziałek w Polsat News, kogo ruch będzie wspierać w wyborach prezydenckich w Warszawie i czy będzie to Jan Śpiewak. - Uważam Jana Śpiewaka za bardzo sympatycznego, bardzo rzetelnego chłopaka, który jest z całą pewnością zakochany w mieście - powiedział Kukiz.

 

"Kto chce, niech startuje"

 

- Natomiast, jaką będziemy wystawiać kandydaturę, kogo będziemy wspierać? Ja jestem raczej zwolennikiem pluralizmu - zaznaczył lider Kukiz'15. - Uważam, że - jeżeli np., pięć osób z Kukiz’15 chce startować na fotel prezydenta Warszawy - to niech startują - wyjaśnił lider ruchu.

 

Dopytywany, czy wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka chce startować, Kukiz przyznał, że "są takie słuchy". - Słyszałem także poseł (Marek) Jakubiak myślał o starcie na to stanowisko - dodał. - A ja lubię Śpiewaka - stwierdził Kukiz. Jak mówił, na tym polega czar JOW-ów, że "tak naprawdę wybierają ludzie".

 

Jaki, Trzaskowski, Stefaniak

 

Do tej pory swych kandydatów na prezydenta Warszawy zaprezentowali: PiS i Zjednoczona Prawica (wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki) oraz "Koalicja Obywatelska" PO i Nowoczesnej (poseł PO Rafał Trzaskowski), PSL (rzecznik partii Jakub Stefaniak). Kandydować chce ponadto b. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

 

PAP, Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie