Politycy jak pielucha, trzeba ich zmieniać - Śpiewak, potencjalny kandydat na prezydenta stolicy

Polska

- Rafał Trzaskowski reprezentuje PO, która rządzi Warszawą od ćwierć wieku, z krótką przerwą na Lecha Kaczyńskiego. Politycy są trochę jak pieluszka, trzeba ich zmieniać - tak kandydaturę polityka PO na prezydenta Warszawy ocenił Jan Śpiewak, przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. W "Graffiti" przekonywał, że przyszedł najwyższy czas, aby wprowadzić zmiany w stołecznym ratuszu.

-  Po 25 latach pielucha jest naprawdę bardzo brudna i to na takim elementarnym poziomie. Trzeba wymienić, przewietrzyć ten stęchły pokój, jakim jest warszawski ratusz i wymieść osoby, które zarządzają tym miastem. Rafał Trzaskowski tego nie zrobi, bo nie jest żadną zmianą, jest po prostu kontynuacją 25-letniego układu - przekonywał poniedziałkowy gość Piotra Witwickiego.

 

"Władza deprawuje"

 

Jan Śpiewak nie wyklucza, że wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta stolicy.

 

- Jestem gotowy, żeby wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy - powiedział.

 

Zaznaczył, że wciąż trwają rozmowy na temat jego ewentualnego startu w wyborach pomiędzy członkami stołecznych ruchów miejskich. Porozumienie może być zawarte w ciągu miesiąca. 

 

- Nas interesuje udział we władzy w Warszawie. Obecnie Platforma ma większość absolutną we władzach miasta i ta absolutna większość deprawuje, jak każda władza. I dla dobra warszawiaków, nawet wyborcy PO powinni dać tutaj lekkiego pstryczka w nos warszawskiej Platformie, bo tego typu władza, tak ogromna, zawsze kończy się po prostu patologiami, czego najlepszym przykładem jest afera reprywatyzacyjna czy warszawski smog - mówił lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

 

"Mam wizję, mam wolę do tego, by zmienić Warszawę"

 

Śpiewak powiedział, że ma nadzieję na to, iż ruchy miejskie wystawią w wyborach samorządowych silny zespół, w którego skład wejdą wiceprezydenci z doświadczeniem w inwestycjach infrastrukturalnych, w zagospodarowaniu przestrzeni i zieleni miejskiej. Sam również przyznał, że ma "pewną wizję" tego, jak zmienić Warszawę.


- Ja mam wizję, ja mam wolę do tego, żeby Warszawę zmienić i żeby warszawiacy odzyskali kontrolę nad własnym miastem - argumentował.

 

 

polsatnews.pl, Polsat News

nro/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie