Śpiewak "bardzo zainteresowany" współpracą z Kukiz'15 w wyborach samorządowych

Polska
Śpiewak "bardzo zainteresowany" współpracą z Kukiz'15 w wyborach samorządowych
Polsat News

Jestem zainteresowany współpracą z Kukiz'15 w wyborach samorządowych - powiedział w poniedziałek prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. Jego zdaniem, potrzebny jest kandydat na prezydenta stolicy, który "rozumie miasto".

W sobotę lider Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował PAP, że jego ruch planuje ogłosić swoich kandydatów w wyborach samorządowych we wrześniu. Zapowiedział, że ws. wyborów w Warszawie chciałby się spotkać ze Śpiewakiem.

 

Lider Wolnego Miasta Warszawa pytany w radiu Plus, czy byłby zainteresowany współpracą z Kukiz'15 w wyborach samorządowych, odparł: "Oczywiście, jestem bardzo zainteresowany taką współpracą".

 

Dodał, że liczy na spotkanie z Pawłem Kukizem i rozmowę o Warszawie. - Myślę, że jest potrzeba tego, żeby był kandydat z miasta, który rozumie miasto, który reprezentuje interesy mieszkańców Warszawy, nie partii politycznych i myślę, że tutaj z Pawłem Kukizem na tej płaszczyźnie możemy znaleźć porozumienie - ocenił.

 

"Światopogląd nie powinien odgrywać pierwszej roli"

 

Dopytywany, kiedy ogłosi decyzję w sprawie startu w wyborach na prezydenta stolicy, Śpiewak powiedział, że "w ciągu kilku najbliższych tygodni ta kwestia zostanie wyjaśniona". - Nie wyobrażam sobie, żeby przed wakacjami taka decyzja nie zapadła - podkreślił.

 

Śpiewak przekonywał, że "światopogląd nie powinien odgrywać pierwszej roli w zarządzaniu Warszawą". Jego zdaniem, warszawska polityka to "polityka potrzeb mieszkańców i reprezentowania interesów mieszkańców". "Dziura w drodze nie ma barw politycznych. Nie jest prawicowa, ani lewicowa" - zaznaczył.

 

W jego ocenie, "trzeba odsunąć Platformę Obywatelską od władzy w Warszawie". - Ale też nie możemy dopuścić PiS do tej władzy - podkreślił lider Wolnego Miasta Warszawa.

 

"Ich obietnice to kiełbasa wyborcza"

 

Śpiewak skomentował również działania kandydatów na prezydenta stolicy - polityka Zjednoczonej Prawicy, wiceszefa MS Patryka Jakiego oraz Rafała Trzaskowskiego startującego z ramienia Platformy i Nowoczesnej. Jego zdaniem, obaj kandydaci "mówią właściwie wszystko, co im ślina na język przyniesie".

 

- Myślę, że mieszkańcy Warszawy widzą, że (ich) obietnice, to jest kiełbasa wyborcza, że to nie są obietnice, które są do spełnienia - ocenił Śpiewak. - Gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta - mówi słynne staropolskie przysłowie - i myślę, że w tym wypadku też tak będzie - mówił Śpiewak.

 

Kukiz pytany w poniedziałek w RMF FM, czy Śpiewak mógłby zostać kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy, powiedział: "Ja nie wiem, dlatego, że ja jeszcze nie rozmawiałem z panem Śpiewakiem". Przyznał jednocześnie, że Śpiewak "wydaje się być dobrą kandydaturą". - To jest chłopak, który przede wszystkim kocha miasto i który byłby w stanie temu miastu się poświęcić - ocenił. - Poprę każdego przyzwoitego, uczciwego człowieka, który chce pracować dla obywateli - zadeklarował Kukiz.

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie