Marsz STOP NOP w Warszawie. Uczestnicy domagali się zniesienia obowiązku szczepień

Polska

Pod hasłem "Wolność i zdrowie" Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP manifestowało w sobotę swój sprzeciw wobec obowiązkowych szczepień. Organizatorzy zachęcali do podpisów pod projektem ustawy, której celem jest m.in. zniesienie przymusu szczepienia dziecka.

Marsz przeciwników szczepień wyruszył w sobotę o 12:00 z Ronda Dmowskiego w Warszawie. Uczestnicy przeszli w stronę kancelarii premiera.

 

Podobne protesty i marsze odbywają się dziś także we Włoszech, Francji i Australii.

 

Według Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP ryzyko powikłań powinno oznaczać możliwość podjęcia decyzji, czy szczepić dzieci. Organizacja zbiera podpisy pod projektem o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

 

- Jestem na proteście, bo moje dzieci zostały skrzywdzone przez szczepienia - mówiła Wioleta Kolasińska-Sosińska, uczestniczka protestu. - Syn ma powiększone węzły chłonne, wzmożone napięcie mięśniowe, bardzo późno zaczął chodzić, mówić, późno zaczął się rozwijać w porównaniu do swojej siostry bliźniaczki. Była urodzona jako drugi bliźniak, była słabsza, a jednak to jego szczepienia opóźniły w rozwoju - powiedziała. 

 

polsatnews.pl

 

mta/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie