Sejm Dzieci i Młodzieży bez obrad 1 czerwca i bez strony internetowej. Kancelaria milczy o "awarii"

Polska
Sejm Dzieci i Młodzieży bez obrad 1 czerwca i bez strony internetowej. Kancelaria milczy o "awarii"
Polsat News/flickr.com/Sejm RP/fot. Paweł Kula/(CC BY 2.0)

Nie działa internetowa strona Sejmu Dzieci i Młodzieży. Prowadzi ją Kancelaria Sejmu, będąca organizatorem tego konkursu dla uczniów, którego 460 laureatów co roku uczestniczy 1 czerwca w obradach. Dziesięć dni temu Kancelaria Sejmu odwołała obrady, przenosząc je na 27 września, ze względu na trwający protest opiekunów niepełnosprawnych. Decyzji nie cofnięto, mimo, że okupacja się skończyła.

W niedzielę działała jeszcze strona główna pod adresem sdim.sejm.gov.pl, ale nie można było połączyć się z poszczególnymi zakładkami. W poniedziałek przestała działać cała strona.

 

Komunikat, który wysyła ten adres internetowy w odpowiedzi na zapytania oznacza, że strona nie działa lub, że nie została opublikowana.

 

Kancelaria Sejmu poinformowała 10 dni temu o przeniesieniu terminu tradycyjnej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która zwyczajowo odbywa się na sali plenarnej Sejmu. W uzasadnieniu napisano, że "nie pozwala na to sytuacja". Chodziło o protest opiekunów dorosłych niepełnosprawnych, którzy przez ponad miesiąc okupowali korytarz na pierwszym piętrze budynku Sejmu.

 

 

Jednak w poniedziałek protest został przerwany i nic nie stałoby na przeszkodzie, aby obrady zorganizować 1 czerwca. Jednak teraz pojawiła się kolejna przeszkoda. Sejm poinformował o "remoncie" w holu głównym Izby na parterze i I piętrze.

 

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka powiedział we wtorek, że prace remontowe i porządkowe mają związek z prawie półtoramiesięczną akcją protestacyjną osób niepełnosprawnych i ich rodziców.

 

Prace mają potrwać do 5 czerwca.

 

Ze względu na odwołanie obrad młodzieżowego parlamentu Nowoczesna zainicjowała inne, niezależne posiedzenie pod nazwą Parlament Dzieci i Młodzieży.


W Dzień Dziecka ma się ono odbyć na Uniwersytecie Warszawskim.


Marszałek Sejmu Marek Kuchciński apelował o nieuczestniczenie w tym wydarzeniu. Argumentował, że miejsce młodzieżowego parlamentu jest na sali plenarnej Sejmu. "Nie dajcie się podzielić, wplątać w bieżącą politykę" - zwrócił się marszałek do młodych posłów. "Data obrad została przeniesiona, ale przygotowania trwają" - napisał Kuchciński.

  


Kancelaria Sejmu nie odniosła się do pytania o "awarię" strony internetowej. Poinformowała jedynie, że "Zgodnie z informacją przekazaną przez Marszałka Sejmu 26 maja, tegoroczny Sejm Dzieci i Młodzieży został przełożony na 27 września i według bieżących ustaleń jest to termin wiążący" - napisano w informacji przesłanej polsatnews.pl.

 

Na stronie profilu Sejmu Dzieci i Młodzieży na Facebooku nadal głównym zdjęciem jest informacja o sesji, która odbędzie się 1 czerwca.

 

Na facebookowym profilu nadal główne zdjęcie informuje o sesji 1 czerwca 2018 r.Facebook.com/SDiM
Na facebookowym profilu nadal główne zdjęcie informuje o sesji 1 czerwca 2018 r.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie