Policja rozpoczyna akcję "Boże Ciało 2018"

Polska
Policja rozpoczyna akcję "Boże Ciało 2018"
KWP Łódź

Akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018" potrwa od 30 maja do 3 czerwca. Policja deklaruje, że jej działania będą przede wszystkim koncentrować się na ułatwianiu płynności ruchu, zwłaszcza przy wjazdach i wyjazdach z dużych miast. Mundurowi zapowiadają jednak, że "z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów".

Policjanci apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w czwartek, kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających się po drogach publicznych.


Policyjne patrole mają być obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się zatorów policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy.

 

Zakaz ruchu ciężarówek powyżej 12 ton


Mundurowi zapowiedzieli również kontrole samochodów ciężarowych, gdyż w dniu 30 maja (godz. 18:00-22:00) oraz 31 maja (godz. 8:00-22:00) obowiązywać będzie ograniczenie w ruchu samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.


Akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018" potrwa od 30 maja do późnych godzin wieczornych 3 czerwca 2018 r.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie