Jechał ciężarówką tuż za autem, które zaczęło hamować. Zjechał na drugi pas. Zginął pasażer

Polska
Jechał ciężarówką tuż za autem, które zaczęło hamować. Zjechał na drugi pas. Zginął pasażer
KPP Iława

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy wypadku w Lubawie. 38-letni kierowca ciężarówki, aby nie uderzyć w tył auta, które zaczęło przed nim hamować, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka audi, a następnie w jadącego za nim volkswagena. Pięć osób z tego auta trafiło do szpitala, jedna zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Do wypadku doszło na początku maja w Lubawie (Warmińsko-Mazurskie). Teraz, na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

 

Nie zachował bezpiecznej odległości


38-latek kierując samochodem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu, który zaczął hamować. Aby nie uderzyć w jego tył kierujący ciężarówką zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w nadjeżdżające z naprzeciwka osobowe audi, a następnie jadącego za nim osobowego volkswagena, po czym stanął w poprzek drogi.

 

 

W wyniku zdarzenia pięć osób z volkswagena przetransportowano do szpitala, w tym jedną śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Młody mężczyzna zmarł  po kilku dniach. 

 


Kierowca ciężarówki usłyszał zarzut spowodowania wypadku, na skutek którego śmierć poniósł pasażer. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie