Dwa autokary wiozące dzieci zderzyły się koło Bełchatowa. 32 osoby są ranne

Polska

Do wypadku doszło w piątek po godz. 16 w Ruścu koło Bełchatowa (Łódzkie). Autokarami podróżowało 98 osób. 69 z nich to dzieci. Według najnowszych informacji z godz. 19 w wypadku ucierpiały 32 osoby, 14 z nich trafiło do szpitali. Dwoje dzieci i kierowcę jednego z autokarów do lecznic przetransportowały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło przed przejazdem kolejowym, na drodze krajowej nr 74.

 

Jeden z autokarów uderzył w tył autobusy jadącego przed nim, a ten z kolei wjechał w stojący przed nim samochód osobowy. Auta zatrzymały się przed zamkniętymi rogatkami na przejeździe kolejowym.

 

Kierowca autobusu zakleszczony w kabinie

 

- Kierowca drugiego autobusu był zakleszczony w kabinie, konieczna była pomoc strażaków, żeby wyciągnąć tego mężczyznę - powiedziała Polsat News rzecznik prasowa łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka. 56-letni kierowca został przetransportowany do szpitala. Wiadomo, że był trzeźwy.

 

W wypadku uczestniczyło 98 osób, w tym 29 dorosłych i 69 dzieci (w wieku od 7 do 14 lat). - Kilkorgu z nich jest udzielana na miejscu pomoc, ale z tego co wiem, nie są to poważne obrażenia - wyjaśniła mł. insp. Kącka.


Na miejscu są cztery zespoły ratownictwa medycznego, trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratowniczego i strażacy. 

 

Jedna osoba dorosła doznała obrażeń głowy i kręgosłupa

 

Oficer prasowy straży pożarnej w woj. łódzkim st. kpt. Jędrzej Pawlak poinformował, że ucierpiało dziewięcioro dzieci. - Mają m.in. obtarcia i zwichnięcia. Jedna osoba dorosła doznała obrażeń głowy i kręgosłupa - wyjaśnił.

 

O godz. 18 mł. insp. Kącką z łódzkiej policji poinformowała, że sytuacja zmienia się dynamicznie. - Wszystko wskazuje na to, że dójka dzieci, również zostanie przetransportowana śmigłowcami LPR do szpitala - mówiła w rozmowie z Polsat News. Jedno z nich przewieziono do szpitala CZMP w Łodzi, drugie do szpitala w Częstochowie.

 

Dwoje innych dzieci przewieziono karetkami pogotowia do szpitala w Bełchatowie.

 

Po godzinie 19 wiadomo już było, ze w sumie ucierpiały 32 osoby, a 14 z nich przetransportowano do szpitali.

 

 

Na miejscu zorganizowano sztab kryzysowy


Osoby uczestniczące w wypadku umieszczono w jednej z miejscowych firm. Organizowany jest sztab kryzysowy.


Według informacji "Dziennika Łódzkiego" autokary wiozły wycieczkę szkolną z miejscowości koło Wielunia. 

 

Droga nr 75  na odcinku Wieluń - Szczerców była przez wiele godzin zablokowana. Przed godz. 22 udało się udrożnić przejazd tą trasą.

 

Dziennik Łódzki, PAP, polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie