Rozpędzona laweta pełna aut przewraca się na bok. Wypadek na Śląsku [NAGRANIE]

Polska

Wypadek na drodze krajowej 81 w Drogomyślu (Śląskie). Laweta przewożąca nowe samochody marki KIA zderzyła się z osobowym BMW. Ciężarówka przebiła bariery energochłonne, wpadła do rowu i przewróciła się na bok uderzając w audi. To kierowca tego auta nagrał całe zdarzenie kamerką samochodową. Mężczyzna wyszedł z wypadku z drobnymi otarciami.

 

 

Do wypadku doszło około godz. 13.

 

Samochód ciężarowy i BMW jechały w stronę Katowic. Po zderzeniu BMW zatrzymało się na barierach rozdzielających jezdnię. Laweta przebiła bariery, znalazła się na przeciwnym pasie ruchu. Na nagraniu widać, jak sunie po jezdni, a z naczepy wypadają auta. Następnie zderza się z jadącym z naprzeciwka audi.

 

Kierowca samochodu ciężarowego trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałym uczestnikom wypadku pomoc była udzielona na miejscu, nie odnieśli poważnych obrażeń.

 

Dźwigi podnoszą lawetę

 

Na miejsce wypadku przyjechały dwa dźwigi, które podnoszą przewróconą lawetę, a także dziewięć małych lawet do transportu uszkodzonych aut osobowych. Akcja z użyciem dźwigów może potrwać wiele godzin.

 

Droga przez kilkanaście minut była zablokowana w obu kierunkach. Policjanci po godz. 17 wprowadzili na miejscu ruch wahadłowy.

 

 

bielskiedrogi.pl, polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie