Pociąg wypadł z toru podczas rozładunku materiałów. Zablokowany przejazd przez stację Łowicz Główny

Polska
Pociąg wypadł z toru podczas rozładunku materiałów. Zablokowany przejazd przez stację Łowicz Główny
WikimediaCommons/Karol Szapsza/CC BY-SA 3.0

Na stacji kolejowej Łowicz Główny, podczas rozładunku materiałów, jeden z wagonów towarowych wypadł z toru, co spowodowało zablokowanie przejazdu przez stację - poinformował w niedzielę nad ranem rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Karol Jakubowski. W niedzielę wieczorem pociągi powinny już przejechać przez stację.

Na miejsce skierowane zostały zespoły techniczne PKP PLK. Przyczyny zdarzenia, do którego doszło w niedzielę o godz. 2, wyjaśni specjalna komisja.

 

W Warszawie powołany został zespół złożony z przedstawicieli PKP PLK i przewoźników, którego zadaniem jest utrzymanie sprawnego ruchu na trasie Łowicz - Warszawa.

 

Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową

 

Jak poinformował Karol Jakubowski, pociągi PKP Intercity są kierowane przez stację Łowicz Przedmieście. Na odcinku Łowicz - Bełchów wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi przewoźnika Przewozy Regionalne. Pociągi regionalne Warszawa - Łowicz Kolei Mazowieckich będą miały skróconą relację do Bednar, na odcinku Bednary - Łowicz przejazd zapewnią autobusy.

 

Wprowadza się wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia - Łowicz. Wszystkie pociągi IC będą się dodatkowo zatrzymywać na stacji Bednary i Łowicz (pociągi, które nie maja planowego postoju).

 

Równocześnie - jak zapewnił rzecznik PKP PLK - informacje o zmianach w kursowaniu pociągów przekazywane są na stacjach i przystankach.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie