Pociąg Pendolino śmiertelnie potrącił kobietę na Śląsku. Wypadek spowodował opóźnienia na kolei

Polska

Pociąg Pendolino śmiertelnie potrącił młodą kobietę, która potknęła się przebiegając przez torowisko w Katowicach-Piotrowicach, na popularnym szlaku kolejowym wiodącym z Katowic w kierunku Bielska-Białej, Żywca, Wisły i Zwardonia. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu i opóźnienia pociągów.

Jak podały Koleje Śląskie, ruch pasażerski na odcinku Tychy - Katowice Ligota został wstrzymany - w zamian dla pasażerów lokalnych linii przygotowano autobusy.

 

Niektóre pociągi - m.in. poranny pociąg z Katowic do Wisły Głębce oraz pociąg z Bielska-Białej do Katowic - skierowano drogą okrężną przez stacje Orzesze Jaśkowice i Mikołów, co oznacza wielominutowe opóźnienia.

 

Opóźnione są także inne pociągi, m.in. skład jadący ze stacji Tychy Lodowisko do Częstochowy oraz pociąg z Wisły Głębce do Katowic, który ma już ponad pół godziny opóźnienia.

 

Kolejarze przyznają, że przerwa w ruchu na tak popularnej trasie może spowodować opóźnienia na wielu liniach w regionie. Utrudnienia dotkną też pasażerów pociągów ekspresowych. Zablokowany szlak kolejowy prowadzi do granic z Czechami i Słowacją.

 

Do wypadku doszło w Katowicach-Piotrowicach.Polsat News
Do wypadku doszło w Katowicach-Piotrowicach.

 

PAP

nro/hlk/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie