Wracający z Poznania kibice Legii zatrzymali pociąg i starli się z policją

Polska

Do starć doszło około godz. 1:40 w nocy na stacji PKP w Kutnie. Pociąg specjalny, którym wracali kibice Legii Warszawa z meczu w Poznaniu, zatrzymał się, bo ktoś zaciągnął hamulec awaryjny. Wówczas około 200 szalikowców wybiegło na peron. Starcia z funkcjonariuszami trwały kilkadziesiąt minut, policja użyła m.in. broni gładkolufowej.

- Kibice weszli na peron, rzucając petardami hukowymi i odpalając race kierowali się w stronę głównego budynku dworca. Na szczęście zostali powstrzymani przez zgromadzonych na dworcu policjantów prewencji z Łodzi i z Kutna. Zatrzymano dwóch mężczyzn, z których jeden ma obrażenia ręki. Najprawdopodobniej powstały w wyniku odpalenia petardy - przekazała st. asp. Edyta Machnik z policji w Kutnie.

 

W wyniku zdarzenia ucierpiały co najmniej dwie osoby. Trwa szacowanie strat wyrządzonych na dworcu. Policja zabezpieczyła monitoring, ale ustalenie tożsamości napastników może być trudne. 

 

 

- Mieli pozakładane na twarze maski i kominiarki - powiedziała mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Z jej relacji wynika, że kibice byli uzbrojeni w kije, pałki i z zamiarem ataku zaczęli biec w stronę policjantów.

 

- Ponieważ agresja nasilała się funkcjonariusze użyli broni niepenetracyjnej w kierunku atakujących chuliganów, którzy dodatkowo zaczęli rzucać w stronę policjantów kamieniami i niebezpiecznymi przedmiotami - wyjaśniła mł. insp. Kącka. 

 

Starcie trwało kilkadziesiąt minut. Żaden z policjantów nie odniósł obrażeń.

 

Polsat News, PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie