"W sprawie organizacji protestu w Sejmie jesteśmy naprawdę liberalni". Dworczyk w "Śniadaniu w PN"

Polska

- Sejm musi funkcjonować. My w sprawie organizacji protestu w parlamencie, mówię o formacji politycznej i postawie pana marszałka Marka Kuchcińskiego, jesteśmy naprawdę liberalni. Trudno sobie wyobrazić, żeby w parlamencie Francji, Wielkiej Brytanii, czy Kongresie USA, tego rodzaju protest mógł się odbywać - powiedział w programie "Śniadanie w Polsat News" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

- Przed chwilą minister Dworczyk powiedział, że w protest nikt nie ingeruje, że ci ludzie tam są i mogą protestować, a przed pana wypowiedzią widzieliśmy te żenujące, wstrętne sceny, które nie powinny się nigdy wydarzyć – odpowiedziała Dworczykowi Izabela Leszczyna z PO, która nawiązała do szarpaniny protestujących matek ze strażą marszałkowską.


Zdaniem Marka Jakubiaka z Kukiz’15, "Sejm to nie jest miejsce, w którym powinno się protestować i okupować". - To jest miejsce debaty, parlamentaryzmu i stanowienia prawa w Polsce. Należy uderzyć się w pierś, pójść na rękę protestującym i zakończyć ten protest - podkreślił poseł.


Marek Sawicki z PSL powiedział, że "w tej chwili protestujący już nie ustąpią". - Nie ma co zaklinać rzeczywistości, panie Dworczyk. Trzeba było ten problem rozwiązać przed szczytem NATO, a nie udawać, że ci niepełnosprawni są zagrożeniem - dodał.


W niedzielę po południu Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych poinformowała, że po 40 dniach protest zostaje zawieszony.

 

Na 14:30 protestujący zapowiedzieli konferencję, na której wygłoszą oświadczenie. Transmisja w polsatnews.pl.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Śniadanie w Polsat News" dostępne są w zakładce Nasze Programy.

 

Polsat News

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie