50 osób aresztowanych. CBŚP i holenderska policja rozbiły grupę producentów narkotyków

Polska

Zlikwidowana grupa zajmowała się produkcją na terytorium Holandii narkotyków syntetycznych i ich przemytem do Polski oraz innych krajów Europy. Akt oskarżenia skierowany do Sądu Okręgowego w Poznaniu objął 18 osób z tzw. wątku holenderskiego, wyodrębnionych ze śledztwa. W toku tego śledztwa zarzuty popełnienia przestępstw ogłoszono dotąd ponad 100 podejrzanym, z czego 50 aresztowano.

Akt oskarżenia, który trafił do poznańskiego sądu to wynik śledztwa prowadzonego przez CBŚP z Zarządu w Poznaniu i Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu, a czynności realizowane były we współdziałaniu ze stroną holenderską oraz Europolem i organizacją EUROJUST.

 

Część osób aresztowano w Holandii

 

Dzięki współpracy z holenderskimi śledczymi zatrzymano podejrzanych na terytorium Holandii i przeszukano mieszkania podejrzanych.

 

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w postaci 14 kilogramów siarczanu amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy zasadowej służącej do wytwarzania siarczanu amfetaminy, przeszło 2 kilogramy marihuany, ponad 3 tysiące tabletek ecstasy, haszyszu i kokainy, a także ponad 3 litry prekursora BMK.

 

Nie mniej niż 400 kilogramów siarczanu amfetaminy

 

Wchodzący w skład grupy obywatele polscy w okresie od września 2013 roku do marca 2017 roku mogli wytworzyć nie mniej niż 400 kilogramów siarczanu amfetaminy oraz znaczne ilości tabletek ekstazy, wprowadzając też do obrotu płynną amfetaminę zasadową umożliwiającą wytworzenie na jej bazie niemal tony siarczanu amfetaminy.

 

Sprawcy handlowali także innymi rodzajami narkotyków, dostarczając je do Polski za pośrednictwem kurierów narkotykowych. Narkotyki pochodzące z działalności tej grupy trafiały do obrotu dilerskiego w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, a także do Niemiec, Wielkiej Brytanii i do Belgii.

 

polsatnews.pl

 

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze