Peugeot "nafaszerowany" haszyszem. Przejęcie 114 kg narkotyków przez pograniczników z Podlasia

Polska

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili w sobotę przemyt około 114 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ok. 5,7 mln zł. Narkotyki przewoził obywatel Rosji. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski przez drogowe przejście graniczne w Kuźnicy (Podlaskie) samochodem osobowy Peugeot 3008.

Nienaturalne zachowanie kierowcy podczas kontroli wzbudziło podejrzenie pograniczników, że w aucie może znajdować się nielegalny towar. Poprosili celników o prześwietlenie samochodu przy użyciu urządzenia skanującego.


Obraz z kamery potwierdził ich przypuszczenia. W pojeździe pod podwójną podłogą odkryto 131 zamkniętych hermetycznie paczek różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono około 114 kg tego narkotyku.

 

Aresztowany Rosjanin, zarekwirowany peugeot


45-letni obywatel Rosji został zatrzymany. Ponadto zarekwirowano samochód o wartości około 42 tys. zł, w którym znajdował się nielegalny towar. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara grzywny i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.


To kolejny tak ogromny przemyt haszyszu ujawniony na przejściu granicznym w Kuźnicy. Dziesięć miesięcy temu również obywatel Rosji próbował przewieźć przez granicę 117 kg tego narkotyku.

 

polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie