Pseudokibic i 162 krzaki konopi. Już nie zarobi na przygotowanej do sprzedaży marihuanie

Polska

33-letni mieszkaniec Jaworzna, związany ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich, prowadził plantację konopi indyjskich. W specjalnie przystosowanych i profesjonalnie wyposażonych pomieszczeniach, stróże prawa zabezpieczyli 162 sadzonki nielegalnych roślin i ponad 8 kg gotowego do sprzedaży suszu marihuany.

Podejrzewany o sprzedaż marihuany mężczyzna został zatrzymany w Katowicach. O tym, że podejrzenia mundurowych okazały się słuszne, kryminalni przekonali się w trakcie przeszukania posesji w Jaworznie, której zatrzymany był współwłaścicielem.


W przerobionym garażu i wyposażonym w odpowiedni sprzęt pomieszczeniu tuż obok, funkcjonariusze znaleźli 162 sadzonki konopi indyjskich i ponad 8 kg podzielonego już i gotowego do sprzedaży suszu marihuany. Towar miał czarnorynkową wartość 350 tys. zł.


Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli należący do zatrzymanego samochód marki Audi wart 45 tys. zł. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz prokurator i sąd.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie