Prowizoryczne kotary w Sejmie. Trwają przygotowania do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

Polska
Prowizoryczne kotary w Sejmie. Trwają przygotowania do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO
Twitter/Krzysztof Brejza

Poseł PO Krzysztof Brejza zaprezentował zdjęcia sprzed Sali Kolumnowej w Sejmie, gdzie w piątek odbędzie się Zgromadzenie Parlamentarne NATO. Przed wejściem pojawiła się prowizoryczna kotara i futryny, które częściowo przysłoniły kontakty.

"Wieczorny obchód w Sejmie - oto boczne wejście do Sali Kolumnowej" - napisał krótko poseł PO prezentując zdjęcia z Sejmu.

"Czy to jest zgodne z przepisami PPOŻ"

 

Pod jego wpisem błyskawicznie pojawiło się wiele komentarzy.

 

"Czy to jest zgodne z przepisami PPOŻ (przeciwpożarowymi - red.)" - dopytywali niektórzy. Zastanawiali się również, "co by nadzór budowlany powiedział na zawężenie spocznika na schodach, a strażak na temat drogi ewakuacyjnej".  

 

O wyzwaniach i zagrożeniach dla bezpieczeństwa światowego

 

W  dniach 25-28 maja odbędzie się w Warszawie wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Od piątku Sejm i Senat będą gościć członków międzynarodowej debaty parlamentarnej o aktualnych wyzwaniach i zagrożeniach dla współczesnego bezpieczeństwa światowego. 

 

Spotkanie w Warszawie poprzedza zaplanowany na lipiec szczyt NATO w Brukseli z udziałem głów państw i szefów rządów państw członkowskich.

 

W Sejmie trwa protest osób niepełnosprawnych

 

Tymczasem w Sejmie od 18 kwietnia trwa protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Oprócz zrównania renty socjalnej z minimalną rentą ZUS-owską, domagają się m.in. wprowadzenia comiesięcznego 500-złotowego dodatku rehabilitacyjnego - bez kryterium dochodowego - dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.

 

polsatnews.pl

 

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie