Menadżer polecał asystentkę, zadano mu pytanie "a dobrze się bzyka?". Pracodawca wyjaśnia sprawę

Polska
Menadżer polecał asystentkę, zadano mu pytanie "a dobrze się bzyka?". Pracodawca wyjaśnia sprawę
pixabay; Twitter/Olivia Drost

Seksistowski komentarz pojawił się na portalu LinkedIn. "Pod ogłoszeniem dotyczącym polecenia asystentki pan Marcin (pracownik Panasonic - red.) zapytał »a dobrze się bzyka?« (i dodam, że na jednym pytaniu nie poprzestał). Obrzydliwie seksistowski i znieważający nie tylko tę studentkę, ale kobiety ogółem, komentarz" - napisała na Twitterze dziennikarka Olivia Drost. Firma wydała oświadczenie.

"Jestem zmuszony oddać, a zarazem polecić asystentkę" - rozpoczyna swoje ogłoszenie na portalu LinkedIn pan Piotr. Były pracodawca zachwalał, że asystentka jest "sumienną i odpowiedzialną studentką germanistyki". W komentarzu pod wpisem pan Michał zadał pytanie czy studentka "dobrze się bzyka?"

 

Twitter/Olivia Drost

   

 

Drost - korespondetka CNN Indonesia - opisała całą sprawę w mediach społecznościowych, w tym na portalu LinkedIn i Twitterze. Pod każdym z postów zamieściła zdjęcia konwersacji i zapowiedziała interwencję u pracodawcy mężczyzny.

 

Panasonic: podejmiemy stosowne kroki 

 

"Czy takie standardy i zasady rekrutacji panują w firmie @panasonic, którą w tym serwisie (niegodnie) reprezentuje pan Marcin? Zamierzam się tego dowiedzieć" - napisała na Twitterze.

 

 

"W związku z niestosownymi wypowiedziami pracownika firmy Panasonic Marketing Europe GmbH, oddział w Polsce (...) oświadczamy, że wyrażone w nich opinie są prywatnym stanowiskiem Pana Marcina i w żaden sposób nie odnoszą się do wartości i postaw reprezentowanych przez firmę Panasonic w Polsce i na świecie" - czytamy w oficjalnym stanowisku Panasonic Polska.

 

Firma podkreśliła, że jest to dla niej zachowanie nieakceptowalne i podejmie stosowne kroki "zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji".

 

polsatnews.pl

bas/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie