Radny PiS: macicę może sobie pani wyciąć i wrzucić do kibla; chyba się pani nie przyda

Polska
Radny PiS: macicę może sobie pani wyciąć i wrzucić do kibla; chyba się pani nie przyda
BIP Jelenia Góra

Rafał Szymański, radny PiS z Jeleniej Góry, przewodniczący komisji kultury na swoim profilu na Facebooku włączył się do dyskusji o aborcji i napisał: "Dziecko poczęte na skutek gwałtu jest drugą ofiarą tego strasznego aktu. Dlaczego ma być zabijane". Pod jego wpisem pojawiło się wiele komentarzy, m.in. na temat tego, kiedy można mówić o dziecku, a kiedy o płodzie.

Radny zareagował na wpis jednej z użytkowniczek, która w dosadnych słowach skomentowała, że "kobieta ma prawo zrobić ze swoją macicą co chce".

 

"Macicę może Pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda" - napisał Szymański w odpowiedzi. Prawdopodobnie świadomie też przekręcił nazwisko internautki.

 

 

Po tym wpisie radnego zawrzało w sieci.

 

"Panie Szymański totalny brak kultury nie ważne jakie poglądy mamy, ale straszne buractwo tu Pan odstawił. Przkrecanie nazwiska, macica do kibla... Wstyd" - brzmi jeden z komentarzy pod postem.

 

Zapytaliśmy radnego, czy zamierza złagodzić swój komentarz lub może przeprosi za przekręcenie nazwiska internautki. Radny nam nie odpowiedział. Wieczorek usunął ze swojego profilu udostępniony post, wraz ze wszystkimi komentarzami i zamieścił przeprosiny na Facebooku.

 

Radny przeprasza

 

"Osoby, które poczuły się dotknięte moją zbyt ostrą odpowiedzią (...) - przepraszam", napisał. Jak dodał "brak kultury innych nie upoważnia do odpowiadania w ten sam sposób".

 

 

 

"Zwolennik demokracji oddolnej"

 

Rafał Szymański, rocznik 1970,  to radny PiS, przewodniczący miejskiej komisji kultury, członek NSZZ "Solidarność".

 

Jak pisze o sobie, został wychowany "w tradycji patriotycznej".

 

"Zwolennik społeczeństwa obywatelskiego i demokracji oddolnej" - czytamy na jego stronie internetowej.

 

polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie