Dwie około 150-osobowe grupy pseudokibiców ruszyły na siebie w Tychach. Interweniowała policja

Polska
Dwie około 150-osobowe grupy pseudokibiców ruszyły na siebie w Tychach. Interweniowała policja
KMP Tychy

Policjanci w rejonie parku przy ul. Edukacji w Tychach zauważyli dużą grupę pseudokibiców ubranych w dresy, kominiarki i rękawice do sportów walki. Kiedy około 150 osób wbiegło do parku i ruszyło w stronę drugiej, podobnie licznej grupy mężczyzn, funkcjonariusze wezwali posiłki i podjęli interwencję, która spłoszyła kiboli. Zatrzymano sześciu chuliganów.

Do tzw. ustawki prawdopodobnie pseudokibiców GKS-u Tychy i GKS-u Katowice doszło w niedzielę wieczorem. Policjanci podkreślają, że gdyby nie ich szybka interwencja, mogło dojść do tragedii.

 

Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 22 do 33 lat. Pięciu z nich to obywatele Czech, jeden jest mieszkańcem Tychów. Mundurowi zabezpieczyli samochód, którym przemieszczali się mężczyźni z Czech. Znaleźli w nim niebezpieczne narzędzia, które w przypadku ich użycia w walce, mogły doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników. 

 

Groźba nawet trzech lat więzienia

 

Śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników zajścia. Policjanci gromadzą materiał dowodowy, na podstawie którego będą przedstawione zatrzymanym najprawdopodobniej zarzuty udziału w zbiegowisku oraz bójki.

 

Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich losie. Grozi im do trzech lat więzienia.

 

polsatnews.pl

 

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie