Kukiz: Petru jest geniuszem. Założył partię, zadłużył ją, a żeby nie spłacać długów - odpiął znaczek

Polska

O odejściu Ryszarda Petru z .Nowoczesnej mówił w programie "Wydarzenia i opinie" Paweł Kukiz. Zdaniem lidera partii Kukiz'15, Ryszard Petru okazał się geniuszem. - Długi będzie płaciła pani przewodnicząca Lubnauer z koleżankami - powiedział w Polsat News Kukiz.

- Tak wyśmiewany przez niektóre osoby polityk, okazał się geniuszem. Założył partię, zadłużył partię, a następnie, żeby nie spłacać długów, odpiął znaczek i długi będzie płaciła pani przewodnicząca Lubnauer z koleżankami. I tyle, więc jest genialny - powiedział Kukiz.

 

Dorota Gawryluk zapytała, czy zaprosi do siebie takiego geniusza?

 

- Nie no, wie pani, po to, żeby mi ruch zadłużył i na końcu wyszedł? Nie, nie - odpowiedział Kukiz. - Ja byłem w domu uczony uczciwości i niech tak zostanie - dodał. 

 

"Partię zadłużył Petru"

 

Do sprawy odniosła się również posłanka partii Paulina Hennig-Kloska w programie "Tak czy Nie". Przyznała, że dług Nowoczesnej zaciągnął sam Ryszard Petru.

 

Oceniła, że słowa Petru "jak chcą, to niech spłacają", "tylko świadczą o osobie". - Niech ma tyle godności, żeby nie wypowiadać się na tematy wewnętrzne, o których nie ma pojęcia - powiedziała Hennig-Kolska.

 

- Dług jest pod kontrolą, spłacamy go systematycznie. Dobrze by było, gdyby osoby, które nie mają bieżących informacji na ten temat nie wypowiadały się w tej sprawie publicznie - podsumowała posłanka Nowoczesnej.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie